Dziś jest: 19-11-2018, imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła
www.zporr.gov.pl www.funduszestrukturalne.gov.pl www.wup.opole.pl www.rif.opole.pl www.bzfe.opole.uw.gov.pl opolskie.pl Strona Główna

Wytyczne dotyczące konieczności stosowania Generatora Wniosków Płatniczych od 1 grudnia 2006 roku

Nawiązując do korespondencji Ministerstwa Rozwoju Regionalnego o sygnaturze DRR-I-85850-70-PS/06 z 16 listopada 2006 roku, poniżej zamieszczamy wytyczne dotyczące konieczności stosowania Generatora Wniosków Płatniczych.

W związku z faktem, iż proces wprowadzania danych do systemu informatycznego SIMIK w części dotyczącej programowania dobiega końca, Instytucja Zarządzająca ZPORR informuje o konieczności rozpoczęcia stosowania Generatora Wniosków Płatniczych w procesie tworzenia wniosków o płatność dla projektów realizowanych w ramach Priorytetu 1 i 3 (z wyjątkiem Dz. 3.4) ZPORR.

Aktualna wersja Generatora Wniosków Płatniczych (GWP) znajduje się na stronie internetowej Ministerstwa Finansów: www.mf.gov.pl.
 
Obowiązek składania wniosków o płatność w wersji elektronicznej i papierowej będącej wydrukiem z GWP istnieje w stosunku do wniosków składanych po dniu 1 grudnia 2006 r.
 
Po tym terminie instytucje mogą przyjąć wniosek o płatność w tradycyjnej formie tylko w uzasadnionych przypadkach (np. dane dotyczące projektu nie zostały wczytane do SIMIK, a tym samym nie było możliwe wyeksportowanie pliku xml stanowiącego podstawę sporządzenia wniosku o płatność w GWP).